PP Polipropilen Filtre Torbası Neden Kullanılır?

Polipropilen Filtre Torbası (PP Filtre) 90 °C sürekli çalışma sıcaklığıyla düşük sıcaklıkta çalışan sektörler için kullanılan bir torba çeşididir. Asidik ve bazik özelliklerin yüksek olduğu sektörlerde tercih edilmektedir. Asit ve bazlara karşı mükemmel derecede dirençli olan Polipropilen Filtre Torbası (PP Filtre) kimya sanayinde, proses akışkanlarının filtrasyonunda, gıda sektöründe, metal kaplama filtrasyon proseslerinde vb. sektörlerde kullanılmaktadır.

Polipropilen Filtre Torbasına (PP Filtre) hidrofob emprenye işlemi uygulanarak su ve yağ itici özelliği kazandırılmakta ve tozun nemli gelmesine karşın torbanın üzerine yapışmaması ve hava akışının düzgün bir şekilde ilerlemesi sağlanmaktadır. Ayrıca torbanın bir tarafı gaze işlemine tabi tutularak tozun torba üzerinden kolayca kayması sağlanmaktadır.

PP Polipropilen Filtre Torbası Nerelerde Kullanılır?

Polipropilen Filtre Torbası (PP Filtre) başlıca tozun asidik ve bazik özelliklerin yüksek olduğu sektörlerde tercih edilmektedir. Dolayısıyla filtre torbasının seçiminde uzman ekibimizle iletişime geçerek önceden bilgi sağlamanız önem arz etmektedir. Bu sektörler başlıca;

Kimya sanayii, proses akışkanlarının filtrasyonu, gıda sektörü, metal kaplama filtrasyon prosesleridir.

Filtre sisteminin kapasitesi, konumu, sektör, işlenen hammadde, filtre sistemine gelen tozun sıcaklık, oksit, solvent vb. değerleri hakkında işletmeden bilgi alınmakta ve torba seçimi buna göre belirlenmektedir. Böylece sonradan yaşanması muhtemel kazaların önüne geçilmekte ve üretimin devamında aksaklık yaşanmaması sağlanmaktadır. Çözüm Filtre olarak bizimle iletişime geçerek filtre sisteminize uygun filtre torbasının imalatı için bizden detaylı bilgi alabilirsiniz.