Antistatik Torba Filtre Neden Kullanılır?

Antistatik filtre torbası imalatı özellikle plastik ve un gibi bazı sektörlerde oluşan tozların elektrik yüklü olarak sisteme gelmesinin tehlike arz etmesi sebebiyle son derece önemlidir. Polyester filtre torbası ürünleri her sektörde kullanılabilmesine karşın bazı sektörlerde tozun ve havanın elektrik yüklü olarak sisteme ulaşması sonucunda sistemde yangınlar meydana getirmektedir. Dolayısıyla toz ve havanın elektrostatik çalışmalar sonucunda tehlikesiz hale getirilmesi için antistatik torba filtre imalatı gerçekleştirilmiştir. Bu sayede yangın ihtimali ortadan kaldırılmış ve sistemin sağlıklı bir şekilde çalışabilmesine odaklanılmıştır.

Torbanın içerisine konulan iletken çubuklar veya iletken elyaf şeritler halinde imal edilerek bu gibi tehlikelerin yaşanmasını önlemektedir. Antistatik filtre torbası imalatı bu şekilde gerçekleştirilmekte ve iletken çubuklar sayesinde hem torbalar hem de filtre sistemi korunmakta ve işletme herhangi bir aksaklık yaşamadan üretime devam etmektedir.

Antistatik Filtre Torbası Nerelerde Kullanılır?

Antistatik torba filtre başlıca şu sektörlerde kullanılmakta olup, üretimin yapıldığı işletme ve hammaddeye göre de değişkenlik gösterebilmektedir. Dolayısıyla filtre torbasının seçiminde uzman ekibimizle iletişime geçerek önceden bilgi sağlamanız önem arz etmektedir.

Çimento Fabrikaları, Metal İşleme Tesisleri, Ahşap Fabrikaları, Tahıl Ambarları, Gübre Fabrikaları, Taş Ocakları, Plaster Fabrikaları, Eritme Tesisleri, Polisaj Fabrikaları, Kurşun Fabrikaları

Yukarıda belirtilen sektörlerde tozun sisteme elektrik yüklü olarak gelebildiği durumlar mevcuttur. Antistatik filtre torbası kullanımının değeri üretim sektöründe genelde bilinmemekte olup filtre sistemlerinde çıkan yangınlar sonucunda uzman ekibimize sebebi sorulmaktadır. Dolayısıyla filtre sisteminin kurulumu aşamasında ve sonrasında torba filtre seçiminin doğru yapılması son derece önemlidir. Filtre sisteminin kapasitesi, konumu, sektör, işlenen hammadde, filtre sistemine gelen tozun sıcaklık, oksit, solvent vb. değerleri hakkında bilgi alınmakta ve torba seçimi buna göre belirlenmektedir. Böylece sonradan yaşanması muhtemel kazaların önüne geçilmekte ve üretimin devamında aksaklık yaşanmaması sağlanmaktadır. Çözüm Filtre olarak bizimle iletişime geçerek filtre sisteminize uygun filtre torbasının imalatı için bizden detaylı bilgi alabilirsiniz.