FİLTRE KAFESİ İMALATI

Filtre Kafesi Ne İşe Yarar?

Filtre kafesi, filtre sistemlerine takılan torbaların içine geçirilerek, filtre sistemlerindeki valflerin tozu silkelemesi neticesinde torbaların mukavemetli durmasını sağlamaktadır. Filtre kafesi ve filtre torbası, sistemin boyutlarına göre özel olarak imal edilen filtre elemanlarıdır. Dolayısıyla filtre sisteminin özellikleri, sektör ve değişik parametrelere göre imalat özellikleri de değişkenlik göstermektedir. Filtre kafesi, torbanın ebatlarında özel olarak imal edilmekte olup torbada herhangi bir yırtılmaya vb. durumlara yol açmaması açısından çapaklarından temizlenmelidir. Aksi taktirde torbalarda delinmeye yol açarak sistemin kullanılamaz hale gelmesine sebep olabilmektedir.

Filtre Kafesi Üretimi Nasıl Yapılır?

Filtre kafesi üretimi için rulo halinde olan demir çubuklar makineler vasıtasıyla düz bir hale getirilerek istenen boyda kesilmektedir. Kesilen demir çubuklar kafes haline getirilmek için otomatik puntalama makinesinde aralarında belli bir mesafe olacak şekilde kaynak işlemine tabi tutulmaktadır. Alt kısmına sac kapak ve üst kısma filtre kafesi venturi montajı yapılarak bir sonraki aşamaya geçilmektedir. Elektrostatik boya kullanılarak boyanan filtre kafesleri teslimata hazır hale gelmektedir.

Filtre kafesi, imalat sonrası çapaklarından arındırılarak filtre torbalarını takıp çıkarırken herhangi bir yırtılma, deformasyona uğrama olasılığı minmuma indirilmiş olmaktadır. Elektro galvaniz işlemi ile paslanma geciktirilerek tel kafesleri ömrünün uzaması sağlanmaktadır.

Filtre kafesi üretiminde bir diğer önemli husus ise filtre tipidir. Düz, yassı, oval ve yıldız halkalı olmak üzere değişik tiplerde filtre tel kafesleri üretimi yapmaktayız. Yıldız halkalı filtre kafesi çeşidi, asfalt plentlerinde kullanılmakta olup özel imalatımızdır.

İstediğiniz boy ve çaplarda filtre tel kafesleri imalatını gerçekleştirip tarafınıza garantili bir şekilde teslim ediyoruz. İstenildiği takdirde filtre torbaları ile birlikte sisteme montajını yapıyoruz.